website templates


O NÁS


Firma HBN byla založena v roce 1992 v Zábrodí u Červeného Kostelce v Královehradeckém kraji Ladislavem Hruškou.  Strojní park byl zpočátku osazován staršími konvenčními stroji. V roce 2006 jsme začali s modernizací technologií v oblasti CNC obrábění. 

Vzhledem k větší expanzi na domácím i zahraničním trhu jsme v roce 2012 založili společnost pod názvem Nástrojárna HBN s.r.o. se sídlem ve Stolíně u Červeného Kostelce.  Nároky zákazníků nadále vzrůstaly, převážně na zvyšující se produkci a přesnosti dílů, proto jsme v roce 2013 rozšířili výrobní prostory a vytvořili kvalifikovanější pracovní tým firmy.  Zde jsme schopni nabídnout mnohaletou zkušenost a s tím spojený kompletní technologický balíček služeb.

Naší specializací je CNC frézování a CNC soustružení, kdy svým zákazníkům poskytujeme strojní vybavení a zázemí pro velmi přesné obrábění požadovaných součástí. V současné době jsme schopni nabídnout CNC frézováni v 5 osách a soustružení na vícevřetenovém automatu, díky kterému ovládáme obrábění složitých tvarových dílců. 


Snažíme se zajistit kvalitní výrobu součástí od prvního požadavku až po kompletní dodání. Naše díly vyrábíme dle předložené výkresové dokumentace a 3D modelů s využitím CAD/CAM softwarů. Každou zakázku se snažíme posuzovat individuálně (dle velikosti, náročnosti, atd…) a nastavit přesně dle požadavků zákazníka. Naším cílem je nabídnout odpovídající kvalitu, cenu, rychlost a spolehlivost.

V rámci zvyšování kvality nabízených služeb jsme zavedli i systém managementu jakosti dle certifikátu ČSN EN ISO 9001:2008.

 V roce 2022 jsme realizovali energeticko-úsporná opatření v provozovně společnosti. V rámci projektu došlo k výměně starého za soustruhu za novou úspornější technologii a k modernizaci osvětlení. Projekt byl spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.